Body & Mind Balance

Bir BGN kilo danışmanı olarak, müşterileri (kilo sorunu olan) Sağlık Konseyi’nin İyi Beslenme Yönergelerine göre sağlıklı bir diyet ve yaşam tarzı konusunda yönlendiririm.

Neden BGN kilo danışmanı?

Ayşe Kalyon BGN kilo danışmanı olarak:

* Akredite edilmiş eğitimlerden birinden geçerli bir kilo danışmanı diplomasına sahip;

* Alandaki gelişmeleri yakından takip etmek için düzenli olarak tazeleme ve ileri eğitim kurslarını takip ediyor;

* BGN tedavi protokolüne göre müşterileri yönlendirir;

* Bir anlaşmazlık durumunda BGN şikayet prosedürünü takip edebilirsiniz;

* Yemek veya zayıflama ürünleri satmaz.

 

BGN kilo danışmanını ziyaret ederken neler bekleyebilirsiniz?


BGN kilo danışmanına yaptığınız ilk ziyarette, kişisel bilgileriniz not edilecek ve kişisel durumunuz hakkında bilgi istenilecektir. Boy, kilo, bel ölçüsü ve vücut yağ yüzdesi ölçülür. Şu andaki diyetiniz ve yaşam tarzınız konuşulur. Diyetinizle ilgili fikir edinmek için birkaç gün bir yemek günlüğü tutmanız istenilebilir.

 

Tüm bilgileriniz bir dosyada tutulur. Bilgileriniz size danışmadan başkalarına asla verilmeyecektir. İsterseniz kendi dosyanızı istediğiniz zaman görebilirsiniz.Daha sonra size daha sağlıklı bir yaşam tarzı ve daha sağlıklı bir vücut elde etmenize yardımcı olacak beslenme ve egzersiz önerileri sunulacaktır.

Ayrıca diyetinizde sağlıklı seçimler yapmayı da öğrenirsiniz; örneğin, ambalajlar hakkındaki ürün bilgilerini anlamayı öğrenmek.Metabolizmanın nasıl çalıştığı ve sağlıklı bir diyet ve düzenli egzersizle vücut ağırlığınızı nasıl düzenleyebileceğiniz hakkında daha fazla şey öğrenirsiniz. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinde (çeşitlilik) seçenekler konusunda tavsiye alırsınız ve sağlıklı atıştırmalıklara dikkat edilir. Kısacası, bağımsız olarak doğru seçimleri yapmak için birçok bilgi ile birlikte, eksiksiz beslenme önerileri verilir.

 

Bir BGN kilo danışmanı olarak, hedefinize ulaşmanız için sizi motive edecek ve teşvik edeceğim, kendi özveriniz de elbette çok önemlidir.

 

Motivasyon

Yaşam tarzınızın değişimi merkez olduğu süreçte yönlendirileceksiniz. Bu süreçte, bireysel müşterinin isteklerine göre rehberlik edici ve motive edici bir şekilde çalışıyor olacağım. Size çeşitli rehberlik ve motivasyon teknikleri uygulanılabilir. İyi bir rehberlik için iyi bir güven ilişkisi çok önem taşımaktadır. Rehberlik ve koçluğun üç ayağı vardır: diyette değişiklik, egzersiz düzeninde değişiklik ve davranış değişikliği ve / veya düşünme düzeninde değişiklik.

 

Kilo sorunları durumunda BGN kilo danışmanı derhal erişilebilirdir

Doktor tavsiyesi olmadan kilo yönetimi alanında doğrudan tavsiye mi istiyorsunuz? Bu BGN kilo danışmanı olarak benim aracılığımla yapılabilir. Müşterileri Sağlık Konseyi’nden daha sağlıklı bir beslenme ve yaşam tarzına doğru iyi beslenme için yönergelere göre yönlendiririm.

Geri ödeme ek sağlık sigortasından yapılır. Bir doktor veya başka bir sağlık profesyoneli tarafından yönlendirilmek gerekli değildir. Bu beni kilo yönetimi alanında tavsiye veya rehberlik isteyen herkes için kolayca erişilebilir ve erişilebilir kılıyor.