Bazen kendin olmak gerçekten çok zor görünür . Oysa çoğu zaman kendin olmak kolaydır, biliyorum. Sadece biraz cesaret ve çaba gerektirir.

Sen kendin olduğun zaman:

  1. Senin karakterine uygun olan insanları çekersin.

Aksi takdirde olduğundan farklı görünürsen sana ve hayatına uymayan insanlari çekersin. Kendin olduğun zaman, kendi değerlerini göstererek, etrafında senin gibi insanların olduğunu farkedeceksin. Herkes aynı değerleri ve aynı inançları paylaşan insanlar ile bir arada olmak ister. Olduğundan farklı göründüğün zaman yaşamını zorlaştırırsın, çünkü devamlı seni mutsuz eden insanları etrafında bulundurmak çok ağır gelebilir.

  1. Daha huzurlu olursun

Kendini olduğun gibi kabul ettiginde daha huzurlu olduğunu fark edeceksin, başkalarının seninle ilgili ne söylediklerini, ne düşündüklerini umursamayacaksın. Sen kendin ol, bütün yeteneklerinle, bütün eksiklerinle ve hayallerinle.

  1. Daha enerji dolu olursun

Olduğundan farklı görünmek yıpratır insanı, enerjini tüketir. Kendin olmak daha kolaydır, çünkü doğaldır.

  1. Karakterini gelistirirsin

Kendin olduğun zaman, karakterin gelişir, özgüvenin gelişir, kendi değerlerin ve prensiplerin gelişir. Kendi yolundan gidersin, kendi yönünü belirlersin.

Otantik olursun, benzeri olmayan.. Daha çok ‘sen’ olursun. Hayatın daha çok güzelleşır ve kolaylaşır. Daha kararlı ve daha güçlü olursun. Herkesin gittiği yönden gitmek zorunda kalmazsın. Kendin olmak, huzur ve mutluluk için atman gereken ilk adımlardandır..

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *