Sıkça gördüğümüz şey, uçma korkusunun, yükseklik korkusu, derinlik korkusu, sürüş korkusu, sunum korkusu, vb. gibi diğer fobilerle birleştirilmesidir.

Uçma korkusu ve diğer fobiler genellikle beklenmedik bir korku veya travmatik bir deneyimden sonra gelişir. O zaman deneyimlediğiniz olayda bilinçaltınızın farklı bir kalıp öğrenmesini sağlamıştır ve buna bilinçli bir şekilde anlam veremediğiniz için, uçma korkusu denir.

Bu durumda, uçma korkusu sadece buzdağının görünen kısmıdır. Zihinsel süreçlerin ne olduğunu ve içeride neler olup bittiğini anlayabildiğimiz an, uçma korkusu otomatik olarak kaybolacak, uçma korkusunun doğduğu ana kadar daha fazla dikkat edersek, stratejilerde bir kusur olduğunu fark edeceksiniz.

Şu ana kadar bilinçsizce kullanılmış. Birçok korku gibi, uçma korkusu da değişimin işaretidir. Değişime girmediğiniz sürece, korku artmaya devam edecek ve fark edilmeden değişmeye zorlanacaksınız.

Alınan ve uygulanan tekniklere dayanarak bireysel koçluk seansı sırasında uçma korkusu ortadan kalkıyor ve insanlar rahatça uçağa binip uçabiliyorlar. Seanslar sırasında, uçma korkusunu sürdürme nedenlerini saptamak ve değişime direnç nedenlerini belirlemek çok önemlidir.

Uçma korkusundan kurtulmak istiyorsanız, bireysel seans için başvuru yapabilirsiniz:

http://aysekalyon.com/contact/

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *